לפני כארבעה חודשים, ב-14 בינואר, הקדשתי לילה שלם למיטב אלבומיהם של Broadcast ביחד עם חברתי האמריקאית הטובה מוריאל. בשעות אחר הצהריים של אותו יום התקבלה הבשורה העצובה, לפיה טריש קינן, סולנית הלהקה הבריטית הזו, הלכה לעולמה בגיל 42 כתוצאה מסיבוך בדלקת ריאות שהחלה בכלל בשפעת חזירים. קינן היתה הסולנית הראשונה שאהבתי בחיי. לפני שהיכרתי אותה ואת להקתה בתיכון, לא הייתי מסוגל ליהנות מזמרות דומיננטיות, ואת הסיבה לכך אינני יודע לזהות עדיין. ייתכן והיא קשורה למורשת הרוק הבריטי עליה גדלתי, אשר לא היתה משופעת בזמרות משובחות.

מאז האלבום הראשון של ברודקאסט השתניתי מעט, הסתפרתי כמה פעמים והתאהבתי פעם אחת, וכיום אני אפילו שוקע בקלות אל תוך אלבומיהן של זמרות כאלו ואחרות. כבר התגלגלתי במורדות חיפה עם Pram, דהרתי ברכבות כמו כולם עם The Knife, רקדתי בסלונים עם Those Dancing Days והשתזפתי על גגות קופנהאגן עם Fallulah. כעת נדמה שהגיעה שעת הפריצה של גברת חדשה לעולמי – וכמו שזה נראה כעת, גם לעולמם של רבים אחרים המאכלסים חדרים במערב. קייטי סטלמניס, זהו שמה, והיא אינה לבד אלא חלק מההרכב הנפלא Austra.

אומר משפט אחד פשוט למדי: Feel it Break, אלבום הבכורה של השלישייה הקנדית בתמונה שלעיל הוא מעולה. הדבר הראשון שקופץ לראש כשמאזינים לו הוא שבעוד כמה חודשים כל הסיפור הזה יהיה גדול יותר מסכום חלקיו. הקול של סטלמניס, שבכלל מזכיר לי את מארק גריני מ-JJ72, שובר אותי עוד בטרם אני מדבר על כמות הלהיטים שרצה פה (לבחור מה להעלות לכאן כמדגם מייצג פגע בי באופן אישי). לרגע היא זמרת פרוג-רוק מזדקנת, בשנייה אחרת כל עולמה הוא מלודרמטי איסלנדי, ולפרקים זוהי פלורנס ומכונתה. אחדול ממילותיי, ואפנה את הבמה:

Austra :: Darken Her Horse
Austra :: The Future
Austra :: Lost It
Austra :: Beat and the Pulse
האלבום המלא והמגה מעולה