ארכיון הנושא 'שירים של ערבים'
ספרות זולה, אפרו יקר

קרנטינו התיישב בחדרו האפל והבין שהגיע הזמן לכתוב את התסריט לסרט הבא שלו. אחרי שלושה שוברי קופות שתיארו את מאבקם של הכומתות החומות בלבנון של שנות השבעים, קצת אחרי הפלישה הצרפתית ולפני נפילתו של השאה באיראן, ×”×’×™×¢ הזמן לקצת אקשן אמיתי. הוא ידע שלא יספיקו לו קלידים של שנות השבעים ושחורים בתספורות ססגוניות. הפעם, ידע, ידבר הישר אל ליבו של הקהל במגרש הביתי. אבו עלי, גיבור סרטו הנוכחי, ישלב את התכונות ההכרחיות לגיבור פעולה לבנוני. קרנטינו ראה את העתיד פרוס לרגליו. יהיו לו זיפים של איש אלקאעידה, אבל סוגיות של אופי שחיטת הבשר שעל שולחנו, זוטות המעסיקות אנשי דת, ואף צנעתן של הנשים בסביבתו – כל אלה לא יטרידו את מנוחתו בין מסע הרג אחד למשנהו. גיבורו של קרנטינו, יכול לצטט פסוקים מהקוראן רק לשם השעשוע, אגב רדיפת שמלות, קריעת כיסויי ראש ופסיעה בין סמטאות צרות משל ×”×™×” מרקו המחפש את אימו על בטלוויזיה הישראלית ביום שישי לפני ארוחת הערב.

[מסעדת אל-רידה בנצרת (מומלץ בחום). רכבת הזמן לוקחת אותנו אל הריביירה הצרפתית בלבנון של שנות השבעים. זיאד רחבאני כתב בשנה שאינה ידועה לי משהו שנשמע כמו פסקול לסרט או מחזה (האופציה השניה סבירה יותר מהקריאה שלי על הבחור), אבו עלי. הוא בנה של פיירוז, הלחין את יצירתו הראשונה בגיל 13. בשנת 2008, אבו עלי הגיע לביקור אצלי.]

זיזו

Ziad Rahbani – Abu Ali
Ziad Rahbani – Prelude Theme From Mais Al Rim

לעשות את זה עם כלנית

הלך חלף לו סופשבוע נוסף שטוף אלכוהול וזימה, ונדמה כי הסתיו כבר פה. האח, יש לומר! צוות האייפוד רעב פשט בערב שבת על רחובותיה הקודרים של עיר הנמל חיפה (ותודות לרעות האדמונית), ואסף תרומות לקראת אירוע הגאלה שייערך בקרוב בחצר ביתה של דנושה. באותו זמן בדיוק ישב בחור אנגלו-סקסי משונה, העונה לשם פיטר קופין, וסידר את העציצים בחממה הפרטית שלו.

פיטר והעציצים

במשך מספר חודשים הונחה חממה זו שלפניכם בחלל גדול, בתוך איזשהו מוזיאון בריטי, ומיטב המוזיקאים חובבי החקלאות נחו בה, וניגנו – שימו לב, שימו לב – לעציצים! הגרניום חייך, עלי הריחן התמוגגו ורק לנבטי הבטטה חסר ×”×™×” משהו. בתום פרק זמן ממושך ×–×”, החל קופין לאגד את ההקלטות לאלבום אוסף שיצא לא מזמן תחת השם Music For Plants, שנחשב לפופ נטו, אם אתה עציץ כמובן. 36 קטעים מרהיבים וחלקלקים מכיל האלבום הכפול ×”×–×”, שעטיפתו יפהפייה כמו חוות נמלים בתחילת דרכה.
הפעם זכיתם, קוראים יקרים, בלא פחות משני שירים עציציים. אך מזהיר אני מראש, מי שמצפה לפופ סבנטיז סליזי או לבלדות פולק נוגות, יכול להמשיך לאייטם הבא עם פס הגלילה. הבוקר אנו עוסקים באיזוטריה.

Ariel Pink – Passing The Petal 2 U
Tony Goddess – Bees