ארכיון הנושא 'שירים של אפריקאים'
טובה שנה

משחק קטן: נסו לזהות מי ישראלי בתמונה

אני בדרך לשיגעון שלם. אמש צעדתי קילומטרים בחושך מוחלט על חופו של הים הקריבי וחיפשתי צבות גדולות שהטילו ביצים, בבוקר שחיתי עם קרוקודילים לא רחוק משם, זללתי גאיו פינטו כמו טיקו אמיתי – והנה אני שוב יושב בעיר הגדולה וממתין לגפילטע פיש. אני בטוח שאיזו גברת ילידת ניקרגואה כבר טוחנת את הקרפיונים. בינתיים, בין הקאריביים לאוקיינוס השקט, על ההרים שבתוך העננים, אני המום. נדמה כאילו מצאתי את הלהקה "הישראלית" המגניבה בהיסטוריה. טוב, לא ממש ישראלית – אבל בערך.
Fool's Gold מלוס אנג'לס הם חבורה ענקית שמורכבת, בין השאר, מכמה בני יורדים ויורדות. הם עושים אינדי אפריקאי-טרופי, והם עושים אותו – ליידיס אנד ×’'נטלמן, מיינה דאמן אונד הרן – בעברית. לא פחות. המקצבים תוססים להפליא, עונים על כל קריטריון ×—×’×™×’×™ שאני יכול להעלות על הדעת ב-2009 (או שמא בתש"×¢), ומלווים במלודיוּת קלילה שמקושטת במטריית נייר ורודה מיניאטורית עם דובדבן מסוכר בקצה. בשנה האחרונה אפריקה שולטת, וביחד עם העברית המשונה הזו שדבוקה אליה, קשה שלא להתמוסס. אנחנו ממש על המפה, בהפוך על הפוך.

שנה טובה!

Fool's Gold :: Surprise Hotel
Fool's Gold :: Nadine
האלבום המלא
וגם: ריאיון קצר שעשו עם הסולן בוואלה

FOOL'S GOLD: SURPRISE HOTEL from FOOL'S GOLD on Vimeo.

כוס קפה נוספת, מרקר חמישי התרוקן מדיו, השמש שוקעת, השמש זורחת, השמש שוקעת, למי כבר אכפת. זהו חודש מת, שעובר ויעבור עליי כמעט בדממה. מדי פעם ×™×’×™×— דבר מה חדש לאוזניי, אך גם אז אצטרך לבשר לו ×›×™ עליו להמתין כמעט עד אוגוסט, להיידלברג, שם נתאחד בריקוד בחדרי הגרמני. לפחות אני בוחר את הפאוזות המוזיקליות שלי בקפידה יתרה, מנסה להתרענן בעת שטיפת הכלים או סתם בין מאמר אחד לאחר. סוג של חופש קטן. נו, תקופת הבחינות – תקופת הבכיות.

כך, במסגרת אתחנתא אחת כזו, החלטתי לבחון האם לחבריי המגניבים Vampire Weekend יש באופק סינגל חדש ועדין נפש. בדיקה מזורזת גילתה לי שהתשובה שלילית, אז נאלצתי לחפש חלופות הולמות. אלו הגיעו מזימבבואה, לראשונה בחיי, בעזרתו של הברנש Louis Mhlanga, שעושה רושם שהניו-יורקים הצעירים אליהם אני מתגעגע באמצע הקיץ – די מחבבים. קראתי איפשהו שהוא לא פחות טוב מג'ימי הנדריקס או משהו ×›×–×”, שהחיוך שלו שווה מיליון דולר פחות או יותר – אז בדקתי את העניינים. היום כבר רקדתי איתו בצוותא. תנו לשמש לעלות, ושימו פליי.

Louis Mhlanga :: Rhumba All The Way