ארכיון הנושא 'שירים של ישראלים (השם ישמור)'
הקיץ הזה יישאר פה לנצח

היום ×”×™×” יום הלימודים הראשון שלי בגרמניה. הוא הסתיים בשעה מאוד מאוחרת ובסוג של סיפוק מהפכני, אבל בחיי שלא חשבתי שאת המהפכה הגדולה של היום אעבור דווקא בפייסבוק. אבל בטרם אתאר את המהפכה, אספק מעט רקע השייך לשנים האחרונות. כבר תקופה ארוכה שאני מקבל מדי פעם לינקים מכל מיני אמנים ישראלים כאלה ואחרים שרוצים שאאזין למוזיקה שלהם. אני מודה ×›×™ לרוב הדברים נחמדים מאוד, אבל מי שקורא פה מספיק יודע – שאינני כותב על דברים חביבים, אלא אך ורק על כאלה שנוגעים בי, הופכים אותי ומייללים בתוכי אחר כך במיטה ובמקלחת. לכן, כאשר פנה אליי הערב בחור צעיר בספר הפנים – ידעתי ×›×™ ודאי יש לו להקה מאחוריו. עוד לפני שהוא סיפר לי על כך, מצאתי את הלינק המתבקש בעמוד הפרופיל שלו.

ובום.

Cannons of Pedro היא להקתו הישראלית (אני מדגיש זאת במתכוון) של שגיא שחר. הוא בן 20, תושב מושב גת רימון, מנגן עם שלושה מחבריו, דיירי גבעתיים, מכבים ובאר יעקב – השם ירחם. אני אתקשה להסביר כעת מדוע אני חושב שהשיר שמצורף פה הוא הדבר הישראלי הטוב והאטרקטיבי ביותר ששמעתי בשנה האחרונה (לפחות), ורק אציין שהוא הוקלט בבית. אולי זו הגיטרה הנכונה ביותר ששמעתי במולדתי באחרונה? אולי זו העובדה שהמוזיקה הזו חפה מפוזה מתאמצת יתר על המידה? ואולי כל ×–×” פשוט איכותי מדי בכדי שאאמין שזה אכן נולד בישראל. וכמה ×›×™×£ לדעת שאין ×–×” מגיע מתל-אביב, אגב..

התרגשות פה בהמבורג.

Cannons of Pedro :: The Summer is Here for Good
את ה-EP הראשון של הלהקה תשמעו במייספייס שלהם

טובה שנה

משחק קטן: נסו לזהות מי ישראלי בתמונה

אני בדרך לשיגעון שלם. אמש צעדתי קילומטרים בחושך מוחלט על חופו של הים הקריבי וחיפשתי צבות גדולות שהטילו ביצים, בבוקר שחיתי עם קרוקודילים לא רחוק משם, זללתי גאיו פינטו כמו טיקו אמיתי – והנה אני שוב יושב בעיר הגדולה וממתין לגפילטע פיש. אני בטוח שאיזו גברת ילידת ניקרגואה כבר טוחנת את הקרפיונים. בינתיים, בין הקאריביים לאוקיינוס השקט, על ההרים שבתוך העננים, אני המום. נדמה כאילו מצאתי את הלהקה "הישראלית" המגניבה בהיסטוריה. טוב, לא ממש ישראלית – אבל בערך.
Fool's Gold מלוס אנג'לס הם חבורה ענקית שמורכבת, בין השאר, מכמה בני יורדים ויורדות. הם עושים אינדי אפריקאי-טרופי, והם עושים אותו – ליידיס אנד ×’'נטלמן, מיינה דאמן אונד הרן – בעברית. לא פחות. המקצבים תוססים להפליא, עונים על כל קריטריון ×—×’×™×’×™ שאני יכול להעלות על הדעת ב-2009 (או שמא בתש"×¢), ומלווים במלודיוּת קלילה שמקושטת במטריית נייר ורודה מיניאטורית עם דובדבן מסוכר בקצה. בשנה האחרונה אפריקה שולטת, וביחד עם העברית המשונה הזו שדבוקה אליה, קשה שלא להתמוסס. אנחנו ממש על המפה, בהפוך על הפוך.

שנה טובה!

Fool's Gold :: Surprise Hotel
Fool's Gold :: Nadine
האלבום המלא
וגם: ריאיון קצר שעשו עם הסולן בוואלה

FOOL'S GOLD: SURPRISE HOTEL from FOOL'S GOLD on Vimeo.

שיר אהבה

על האמן המופלא והחשוב הזה אני בטוח שכולנו עוד נשמע, והרבה. מדובר בעלם נורווגי (ממוצא טריפוליטאי) חביב שהחליט לכתוב לחברה שלו שיר אהבה לרגל יום השנה שלהם. בדרך לא דרך הגיעה ההקלטה נדירה שלו אל משרד הדואר העצום שבקומה הראשונה של מפקדת האייפוד הרעב, ויתכן ושינתה לעולם את הדרך בה נחשוב על מוסיקה.

 אלעד סתוי

השיר השני הוא גרסת הקריוקי של הראשון. מאוד שימושי.

אלעד סתוי – שיר אהבה

אלעד סתוי – שיר אהבה (גרסת קריוקי)